HTML

http://nevelesielsosegely.blog.hu/media/image/baby-cry.jpg

Nevelési S.O.S.

Sziasztok! 24 éves pedagógusi tapasztalattal, három saját gyerekkel és egy tündéri kisunokával rendelkezem. Szívesen válaszolok bármilyen gyerekneveléssel kapcsolatos kérdésetekre. Kérdezz!!

Gyerekek

Utolsó kommentek

Gyermekek viselkedése az iskolában

2008.07.05. 17:35 Lilo24

 

 

Erőszak,gyermek,iskola,viselkedés


Sok felnőtt számára természetes velejárója a gyermekek fejlődésének, hogy bántalmazzák, gúnyolják, megfélemlítik, netán kínozzák egymást.

Az új iskolaév kezdetén a szakemberek azonban azt állítják, hogy ez a viselkedés nem normális, és komolyan kell vennie szülőnek, tanárnak és az iskola vezetésének egyaránt.

– Az erőszakos viselkedés szoros kapcsolatban van az ifjúsági bűnözéssel – állítja Joseph Wright az amerikai gyermek-egészségügyi központ orvos-igazgatója.

– Ha nem avatkozunk közbe, az efféle viselkedés a bűnözés melegágya lehet, és egészen a felnőttkorba átnyúló mentális problémákat is okozhat.

Az erőszak három alapvető alakot ölthet: fizikai (a másik leköpdösése, lökdösése, lopás, verekedés, rugdosás), verbális (csúfolás, gúnyolás, zsarolás, fenyegetés), valamint pszichés (kizárás a társaságból, megfélemlítés, pletykálás és a társadalmi kapcsolatok manipulálása).

Nagyobb figyelmet kell fordítani a verekedős, társaikat bántalmazó, gúnyoló gyermekekre.

Legalább 22 amerikai államban már törvény segítségével próbálják meg megakadályozni az erőszak terjedését, miután vizsgálatok kimutatták, hogy az iskolai lövöldözésekben is nagy szerepe volt az elkövetők korábbi viselkedésének.

Érdekes, hogy korábbi tettesként és áldozatként egyaránt szerepeltek a lövöldözések főszereplői. Egy 2001-es felmérés szerint az amerikai iskolás gyerekek több mint 16 százalékát verték már meg vagy kínozták a társai.

Más kutatások szerint a gyermekek egyharmada vagy tettes, vagy áldozat. A kutatók vizsgálják, hogy a családterápiának milyen szerepe lehet a probléma leküzdésében, a düh levezetésében és az interperszonális kapcsolatok megfelelő kezelésében.

Külön kell kezelni a vidéki és a nagyvárosi gyermekek viselkedési problémáit, ugyanis az egyik helyen működő megoldások nem biztos, hogy másutt is alkalmazhatók.

Nagyon veszélyesnek tartják a szakemberek, hogy a gyermekek verekedését gyakran a felnőttek is elfogadják, sőt, néha egyenesen bátorítják is őket az erőszakosságra.

Sajnos, még ma is sok helyütt él az a vélekedés, hogy az erőszakos viselkedésnek jellemfejlesztő hatása van.

 

 

3 komment · 1 trackback

A bejegyzés trackback címe:

https://nevelesielsosegely.blog.hu/api/trackback/id/tr39554727

Trackbackek, pingbackek:

Trackback: Propeller 2008.07.18. 14:53:40

Nevelési S.O.S. - Gyermekek viselkedése az iskolábanErőszak,gyermek,iskola,viselkedés Sok felnőtt számára természetes velejárója a gyermekek fejlődésének, hogy [...]

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

*_Ilona_* 2008.07.06. 18:47:23

Sziasztok! Sajnos személyes tapasztalat az, hogy
ez a mi iskoláinkban is így van. Ennek sok oka lehet, de szerintem az egyik legalapvetőbb ok,hogy a médiák több száz gyilkosságot tesznek elé , mire egyáltalán az iskolába kerül a pici gyerek.Teljesen elfásulnak, erkölcsi érzékük, ami még egyébként is kialakulatlan, tovább gyengül. Valljuk be, már mi sem reagálunk, amikor este kilenc körül elkezd folyni a vér minden csatornán.És még csak jó, ha kilenc körül, de a legtöbb esetben már napközben is lehet ilyesmit látni bárhol.De ez csak az egyik szegmense a dolognak, sajnos már nincs is idő megbeszélni a gyerekkel a problémákat, és a feldolgozatlan problémák szorongást , félelmet szülnek, ami köztudottan melegágya az agressziónak.Én magam is, huszonnégy éves pedagógiai tapasztalattal a hátam mögött, naponta találkozom ezzel, sokszor hatványozottan, mert a nagylétszámú osztályokban
ezek a jelenségek mindennaposak,és állítom, a pedagógus energiáinak 75 százalékát ez köti le.Persze a megoldáshoz és kezeléshez sem a hely, sem az idő nem alkalmas.Ki tudna valamilyen jó megoldást?

ercsa03 2009.01.25. 12:10:53

9 éves fiamhoz szeretnék használati utasítást.Mióta iskolába jár folyamatosan konfdliktusokba keveredik.1-2. osztályt egy iskolában járta ahol kislétszámú osztályok voltak 17 gyerek.folyamatosan problémák voltak vele.Pszihológushoz,nevelési tanácsadóba jártunk mindenhol azt a választ kaptuk nem a gyerekkel a tanárokkal van a baj.A 3.osztályt másik iskolában kezdtük ahova 4 hónapja jár,de a magatartásával itt is felhívta magára a figyelmet.Félévi értesítőjében a következő áll.Magatartás: gyakran kerül konfliktusba,konfliktus okozó,gyakran nem együttműködő.itthon rendszeresen megbeszéljük a konfliktus okát amit mindíg valakire áthárít ő sohasem hibás.1-2 napig úgy tűnik megbánást tanúsit azután minden kezdődik elölről.idegen környezetben (tábor) ugyanígy viselkesdik ami miatt nem szívesen viszik többé.szeretnék olyan megoldást találni ami neki a környezetének ls nekem is jó lehet.Hetente 3x jár úszásra 1 évig karatézott,sakkozott ezeket ajánlották nem segített mindenhonnan a magatartása miatt elkerült.Ha nem közösségben van csak egyedül pl pszihológusnál csak vele foglalkoznak teljesen közreműködő itthon is .Olvas egyedül játszik logikai játékokat szivesen megold a bizonyítványa átlag 90% aki tud kérem segítsen.fizetős szakemberhez sajnos az anyagiak miatt nem tudom elvinni egyedül nevelem a két gyermekemet minimálbérből.Előre is köszönöm a segítséget ercsa

Lilo24 2009.02.05. 21:11:06

Kedves Ercsa elnézését kérjük a késlekedésért de jelenleg az oldalt frissitjük de miharabb választ kap és biztos vagyok abban h segítséget fog benne lelni.üdv
süti beállítások módosítása